Postýlky pro miminka

postylka-pro-mininkaVaše malé ratolesti stráví denně 16 hodin spánkem. Navíc, malé děti se ve spánku vyvíjí a rostou. Proto je velice důležité zakoupit kvalitní postýlku, neboť v ní bude prvních pár měsíců trávit nejvíce času.

Pro malá maminka jsou nejvhodnější dětské postýlky vyrobené z dobře opracovaného dřeva. Zakoupit si můžete nejrůznější postýlky, například s polohovacím roštem, stahovacími bočnicemi nebo s vyndavacími příčkami. Postýlky jsou k dostání v různých velikostech a barvách.

Jak již bylo řečeno, výběr té správné postýlky je velice důležitý. Ale jak vybrat tu správnou postýlku? Nabídneme vám několik cenných rad.

Rodiče si často kladou otázku, jak velká by dětská postýlka měla být. Ve většině obchodů se prodávají postýlky o rozměrech 120×60 nebo 140×70 centimetrů. První postýlka je vhodná pro malé děti do dvou let věku. Do druhé postýlky se vejdou i děti tříleté. Záleží tedy na vás, jaké variantě dáte přednost.

Postýlka pro miminka s úložným prostoremSpeciálním typem jsou pak postýlky „rostoucí“. Tato postýlka vám může pohodlně sloužit až do 10 let věku dítěte. A jak vlastně postýlka „roste“? Díky přidáváním jednotlivých dílů můžete z postýlky pro kojence vytvořit klasickou postel pro starší dítě. Zapotřebí je pak zakoupit větší matraci.

Matrace je u dětských postýlek velice důležitá. Existuje několik typů matrací, ze kterých si můžete vybrat. Rozhodně nevhodné jsou pro malé kojence matrace pružinové, lepší volbou jsou matrace pěnové nebo matrace z kokosového vlákna. Na co se při výběru matrace pro kojence zaměřit, naleznete na následující stránce, která je věnována právě výběru matrací.

Důležité je také povlečení. Není pro vaše malé dítě nutné hned zakupovat peřinku s antialergenní výplní. Podstatné je, aby povlečení bylo bavlněné, stálobarevné a odolné vůči častému praní. Raději si zakupte hned několik kusů povlečení, neboť právě u malých dětí je budete často prát.