Dětské postele

Photo of modern stylish children bedroom, horizontalSháníte postel pro svou ratolest? Při jejím výběru nijak nepospíchejte a nepřistupujte ke kompromisům. Kvalitní spánek je pro děti velice důležitý. Klasické dětské postele jsou vhodné pro děti od 3 let.

Správná postel, nejen ta dětská, by měla splňovat alespoň základní tři znaky. Větrání a přístup vzduchu je velice důležitý. Správně větraná postel je zdravá a má také méně roztočů a bakterií. Druhým znakem je snadná údržba. Jednou za čas je důležité vyměnit matraci a důkladně ji vyčistit. Stejně tak je nutné očistit rošt. Příjemný vzhled je třetím, a neméně podstatným, znakem. Postel by měla zapadat do prostředí pokojíčku a měla by se dítěti líbit, aby se dítěti v postýlce dobře spalo.

Dětské postele jsou zpravidla klasická jednolůžka. Pokud kupujete postel, minimální šířka postele by měla být 90 cm. Postel široká 80 cm je vhodná pro menší děti předškolního věku. Co se týká délky postele, měli byste myslet do budoucna. Dítě věkem roste, a proto je lepší zakoupit postýlku delší. Správnou délku postele si můžete vypočítat podle jednoduchého vzorce:

Délka postele = výška dítěte + 20 cm

Dětská postel by měla mít čelo v oblasti hlavy. Za zvážení také stojí, zda pořídit postel s bočnicemi či bez nich. Pokud je dítě ještě malé, často se stává, že vypadne z postýlky ven. Pokud se rozhodnete zakoupit postel bez bočnic, v tom případě je vhodnější zakoupit postýlku nižší, kolem 45 centimetrů.

Kovová patrová postelJestliže prostor pokoje není dostatečně velký, můžete svým dětem pořídit patrovou postel nebo postel skládací. O patrových postelích se více dozvíte na následující stránce.

Postele se vyrábí ze dvou základních materiálů. Jedná se o dřevo a kov. Kvalitní dřevěné postele se vyrábí z masivního dřeva. Vhodným dřevem je buk, borovice či olše. Naopak nevhodné jsou postele vyrobené z dřevotřísek, plastových komponent a jiných levných náhražek.

Kovové postele jsou v posledních letech velice moderní. Oblíbenou jsou především díky vysoké odolnosti a stabilitě. Ovšem cenově jsou dražší.

Dříve, než postel zakoupíte, měli byste ji také vyzkoušet. Jestli je dostatečně vysoká, široká a jak se dítěti na matraci leží. Správně vybraná postel výrazně ovlivňuje kvalitu spánku vašeho dítěte.