Cestovní postýlky

Praktická cestovní postýlkaPokud máte doma malé dítě a často cestujete, například na víkend na chalupu nebo na návštěvu k příbuzným, rozhodně by vám neměla chybět velice praktická cestovní postýlka. Tato postýlka je vhodná nejen na cestování, ale můžete si použít tehdy, když trávíte čas v kuchyni nebo v obývacím pokoji a musíte mít své děťátko pod neustálým dohledem.

Na trhu si můžete zakoupit dva typy cestovních postýlek. Jedná se o dřevěnou a plastovou postýlku. Dřevěné postýlky bývají těžší, ale mohou být vyrobeny i z lehčího dřeva, jako je bříza nebo smrk. Plastové postýlky jsou pak o poznání lehčí a bývají také více barevné.

Při výběru cestovní postýlky se zaměřte především na její váhu a snadnou manipulaci. S postýlkou by se mělo manipulovat snadno a také musí zajišťovat co největší bezpečí pro vaše dítě. U těchto postýlek je velice dobré, aby měly závěsné dno. Miminko tak neleží úplně u země.

Postýlka by měla být čtyři pevné nohy nebo nohy s kolečky. V případě, že má postýlka kolečka, je nutné, aby byly zajištěny proti pohybu. Jestli zakupujete dřevěnou postýlku, ujistěte se, že je bez jakýchkoliv poškození. Nesmí vykazovat ani žádné stopy napadení hnilobou nebo hmyzem. Pokud je postýlka vyrobena z kovu, nátěr nesmí být porušen.

Spící holčička v cestovní postýlceZa nevýhodu cestovních postýlek lze označit molitanovou matraci. Ta pro malé děti není příliš vhodná. Na druhou stranu v ní dítě netráví mnoho času. V případě, kdy by dítě v postýlce trávilo příliš času, je vhodnější vzít matraci z jeho klasické postýlky.

Součástí cestovních postýlek bývá také přenosná taška, do které postýlku v případě nepotřebnosti můžete uložit. Díky tomu na ni nepadá prach a snadněji se skladuje.

Cestovní postýlku není rozhodně dobré umísťovat blízko tepelného zdroje, jako je třeba radiátor, kamna nebo krb. Jak již z názvu napovídá, tato postýlka není vhodná k používání pro každý den. A to především kvůli neprodyšnosti a příliš měkké matraci. Před použitím postýlky se vždy ujistěte, že v ní není nic nebezpečného nebo něco jako stupínek, který by dítě mohlo použít k vypadnutí z postýlky.

Do cestovní postýlky rozhodně nevkládejte žádný polštářek, což platí i u běžných postelí, neboť jej dítě nemá používat alespoň do 2 let věku. Mantinely, které jsou umístěny po stranách postýlky, moc nepoužívejte. Je to z toho důvodu, že brání volné cirkulaci vzduchu a tím zvyšují riziko syndromu náhlého úmrtí kojenců.